UNESCO társult iskola 1967 óta

A hónap eseményei,
információk a felvett tanulóknak,
Kréta elérésünk,
E-ügyintézés,

A Szent László Gimnázium

Üdvözöljük
a Szent László Gimnázium
Honlapján!

Az iskola OM azonosítója:035236, Telephely: 001
címe: 1102 Budapest, Kőrösi Csoma S. út 28-34.
telefonszáma: 262-3599
Az iskola alapítványa: Összefogás a Szent László Gimnáziumért
11710002-20048556, OTP X. kerületi fiók, Kőrösi Csoma Sándor sétány
A honlaphoz 1024x768 -as képernyőfelbontás
és Internet Explorer ajánlott.


Tisztelt Szülők!
Kedves Diákok!

A felvételről szóló határozatot postai úton küldjük meg minden felvett tanuló részére.
A beiratkozás módjáról és időpontjáról, valamint a további teendőkről a levélben kapnak tájékoztatást.
Gratulálunk a felvételt nyert tanulóknak!


Kedves Szülő
Értékes és a fiatalokat érdeklő könyvekkel és folyóiratokkal szeretnénk bővíteni iskolánk könyvtárának gyűjteményét. Ehhez kérjük a segítségét.
A könyvek listája itt megtekinthető.
Ha úgy gondolja, hogy más jó állapotú könyvet ajándékozna szívesen az iskolának, azt is köszönettel fogadjuk.
Kérjük, hogy lehetőségéhez mérten támogassa iskolánkat ezen folyóiratok valamelyikének előfizetésével. Örömmel veszünk negyed-, fél vagy egy éves előfizetést.
KKapcsolat: icoczy@freemail.hu, nikoletta.89@gmail.com
Köszönettel:
Antalóczy Béláné és Németh Nikoletta könyvtárostanárok


Május
Történelem írásbeli érettségi május 5. (szerda) 900 - 1200
Esti tagozat tömbösítési napja (10. évfolyamnak) május 5. (szerda)
Angol nyelv írásbeli érettségi május 6. (csütörtök) 900 - 1330
Német nyelv írásbeli érettségi május 7. (péntek) 900 - 1330
Nemes Tihamér OKTV 5. forduló programozási kategóriában május 8. (szombat)
Kémia írásbeli érettségi május 11. (kedd) 800
Földrajz írásbeli érettségi május 11. (kedd) 1400
Osztályozó vizsgákra jelentkezés határideje: május 12. (szerda)
Biológia írásbeli érettségi május 12. (szerda) 800
Esti tagozat tömbösítési napja (9. és 11. évfolyamnak) május 12. (szerda)
Ének-zene, középszintű írásbeli érettségi május 14. (péntek) 1400
Angol szintfelmérő a leendő első évfolyamosoknak május 14. (péntek) 1500
Informatika középszintű írásbeli érettségi május 14. (péntek) 800
Informatika emelt szintű írásbeli érettségi május 17. (hétfő) 800
Latin nyelv írásbeli érettségi május 17. (hétfő) 1400
Esti tagozat év végi vizsgaidőszak (írásbeli) május 17-27-ig
Fizika írásbeli érettségi május 18. (kedd) 800
Vizuális kultúra írásbeli érettségi május 18. (kedd) 1400
Francia nyelv írásbeli érettségi május 19. (szerda) 800
Filozófia írásbeli érettségi (csak emelt szinten) május 19. (szerda) 1400
Spanyol nyelvírásbeli érettségi május 20. (csütörtök) 800
Mozgóképkultúra és médiaismeret középszintű írásbeli érettségi május 20. (csütörtök) 1400
Orosz és egyéb nyelvek írásbeli érettségi május 21. (péntek) 800
Angol pót szintfelmérő a leendő első évfolyamosoknak május 21. (péntek) 1400
Német szintfelmérő a bejövő évfolyamnak május 21. (péntek) 1500
"Tojásbuli - ismerkedési program leendő elsősöknek A osztály május 21. (péntek) 1600 - 1800
"Nulladikos" szülői értekezletek A osztály május 21. (péntek) 1630 - 1800
Szepezdi tavaszi munkák (szülők) május 22. (szombat) 900-1800
Munkaszüneti nap május 24. (hétfő)
Olasz nyelv írásbeli érettségi május 25. (kedd) 800
"Tojásbuli - ismerkedési program leendő elsősöknek E osztály május 25. (kedd) 1600 - 1800
"Nulladikos" szülői értekezletek E osztály május 25. (kedd) 1630 - 1800
Alapkészségek vizsgálata (10. évf.) május 26. (szerda)
"Tojásbuli - ismerkedési program leendő elsősöknek D osztály május 26. (szerda) 1600 - 1800
"Nulladikos" szülői értekezletek D osztály május 26. (szerda) 1630 - 1800
"Tojásbuli - ismerkedési program leendő elsősöknek B osztály május 27. (csütörtök) 1600 - 1800
"Nulladikos" szülői értekezletek B osztály május 27. (csütörtök) 1630 - 1800
"Tojásbuli - ismerkedési program leendő elsősöknek C osztály május 28. (péntek) 1600 - 1800
"Nulladikos" szülői értekezletek C osztály május 28. (péntek) 1630 - 1800
SZLÖBK öregdiák találkozó május 28. (péntek) 1530
Szepezdi tavaszi munkák (tanárok) május 29 (szombat) 930-1800
"Tojásbuli - ismerkedési program leendő elsősöknek F osztály május 31. (hétfő) 1600 - 1800
"Nulladikos" szülői értekezletek F osztály május 31. (hétfő) 1630 - 1800
Megemlékezés a nemzeti összetartozás napjáról (06.04.) május 31 (hétfő)
Esti tagozat év végi vizsgaidőszak (szóbeli) május 31 - június 7-ig
Osztályozó vizsgák május 31 - június 7-ig


Június
Emelt szintű szóbeli érettségi vizsgák június 3-10-ig.
Jótékonysági sportnap Szepezdért és az SZLG DSE-ért június 5. (szombat) 1400-1700
Év végi jegyek lezárása június 15 (kedd)
3 tanítási óra és előadások június 15. (kedd) 825-1105
Gyereknapi műsor
Helyszín: KKKK (Pataky Művelődési Központ)
június 15. (kedd) 1130-1230
Utolsó tanítási nap június 15. (kedd)
Balatonszepezdi nyári osztály- és szaktáborok június 16 - augusztus 30
Középszintű szóbeli érettségi vizsgák június 17-24.
Felvett ált. isk.-sok beiratkozása: június 23. (szerda) 800 - 1600
Tanévzáró, bizonyítványosztás június 25. (péntek)
Ballagás június 25. (péntek) 1700