UNESCO társult iskola 1967 óta

A hónap eseményei,
Ideiglenes felvételi rangsor:
1000, 2000, 3000, 4100, 4200, 5000, 6100,
6200,
Lászlós túra, 2019. Március 23-án, szombaton, a Budai-hegységbe,
Könyvtári kérés,
Kréta elérésünk,
Információk a tankerület életéről


A Szent László Gimnázium

Üdvözöljük
a Szent László Gimnázium
Honlapján!

Az iskola OM azonosítója:035236, Telephely: 001
címe: 1102 Budapest, Kőrösi Csoma S. út 28-34.
telefonszáma: 262-3599
Az iskola alapítványa: Összefogás a Szent László Gimnáziumért
11710002-20048556, OTP X. kerületi fiók, Kőrösi Csoma Sándor sétány
A honlaphoz 1024x768 -as képernyőfelbontás
és Internet Explorer ajánlott.


Kedves Szülő
Értékes és a fiatalokat érdeklő könyvekkel és folyóiratokkal szeretnénk bővíteni iskolánk könyvtárának gyűjteményét. Ehhez kérjük a segítségét.
A könyvek listája itt megtekinthető.
Ha úgy gondolja, hogy más jó állapotú könyvet ajándékozna szívesen az iskolának, azt is köszönettel fogadjuk.
Kérjük, hogy lehetőségéhez mérten támogassa iskolánkat ezen folyóiratok valamelyikének előfizetésével. Örömmel veszünk negyed-, fél vagy egy éves előfizetést.
Kapcsolat: icoczy@freemail.hu, nikoletta.89@gmail.com
Köszönettel:
Antalóczy Béláné és Németh Nikoletta könyvtárostanárok


Március
OKTV Versenyek. OKTV versenynaptár  
Olasz diákcsere (angol nyelven) - kiutazás március 18-22-ig
Belga diákcsere - kiutazás március 18-22-ig
Kenguru matematika verseny március 21. (csütörtök) 1015
Rövidített órák (40' tanóra + 10' szünet) március 22. (péntek) 0800-1020-ig
Olasz nyelvi fesztivál március 22. (péntek) 1100
Lászlós túra (4.)
Mindennapos testnevelés keretében is látogatható.
március 23. (szombat)
Esti tagozat háromnegyed éves vizsgaidős (Írásbeli) március 25-ápr. 4-ig
Ki tud többet…? (UNESCO-verseny)
a díszteremben
március 26. (kedd) 1430
Kibővített iskolavezetőségi értekezlet március 28. (csütörtök) 1530


Április
OKTV Versenyek. OKTV versenynaptár  
Osztályozó vizsgára jelentkezés határideje a végzős évfolyamon április 2. (kedd)
Teapub április 4. (csütörtök) 1430
Megemlékezés a holocaust áldozatairól (04.16.)
a 10. évfolyamosok tematikus plakátjainak leadása
április 9-15.
Költészet napi irodalmi programok; iskolai versmondó verseny április 11 (csütörtök)
Diákparlament, DÖK tisztújító közgyűlés április 11. (csütörtök) 1430
Szülői fogadóóra április 11. (csütörtök) 1700-1900
Országos spanyol szavalóverseny
A verseny helyszíne: Tata
április 13. (szombat)
UNESCO műsorok főpróbája
KKKK (Pataky Műv. Központ)
április 15. (hétfő) 1430
Esti tagozat végzős évfolyamnak év végi vizsgái április 15-25-ig. (kedd)
Hajós György matematika verseny szóbeli fordulója április 16. (kedd) 1400
UNESCO-műsorok
KKKK (Pataky Művelődési Központban)
április 17. (szerda) 1430
Tavaszi szünet április 18-április 23.
(csütörtök-kedd)
Munkaszüneti nap április 19. (péntek)
Munkaszüneti nap április 22. (hétfő)
Tavaszi szünet utáni első tanítási nap április 24. (szerda)
Esti tagozat tömbösítési napja április 24 (szerda)
Lászlós túra (5., SZLG DSE)
Mindennapos testnevelés keretében is látogatható. (Vízitúra a Dunakanyarban.)
április 27. (szombat)


Május
Munkaszüneti nap május 1. (szerda)
OKTV Versenyek. OKTV versenynaptár  
A tanév utolsó napja a végzős évfolyamon! május 2. (csütörtök)
Tantestületi értekezlet
Érettségi felügyelet szabályai
május 2. (csütörtök)1430
Végzős osztályok osztályozó értekezletei május 2. (csütörtök) 1530
Estis ballagás (díszteremben) május 2. (csütörtök) 1800
Ballagás
1105-ig tanítás, utána díszítés (o.f.-i órák)
május 3. (péntek) 1600
Magyar írásbeli érettségi
Tanítás nélküli munkanap (7.)
május 6. (hétfő)
Biológia-kémia évközi vizsga május 6. (hétfő)800-1200
Matematika évközi vizsga május 6. (hétfő)1330-1630
Magyar évközi vizsga május 6. (hétfő)
Matematika írásbeli érettségi
Tanítás 5x40’ óra: 1200-1600
május 7. (kedd)
Biológia-kémia évközi vizsga május 7. (kedd) 800-1200
Történelem írásbeli érettségi
Tanítás 5x40’ óra: 1200-1600
május 8. (szerda)
Esti tagozat tömbösítési napja május 8. (szerda)
Angol nyelv írásbeli érettségi
Tanítás 5x40’ óra: 1300-1700
május 9. (csütörtök)
Német nyelv írásbeli érettségi május 10. (péntek) 800
Angol szintfelmérő a leendő első évfolyamosoknak május 10. (péntek) 1500
Lászlós túra (6.)
Mindennapos testnevelés keretében is látogatható.
május 11. (szombat)
Informatika emelt szintű írásbeli érettségi május 13. (hétfő) 800
Latin nyelv írásbeli érettségi május 14. (hétfő) 1400
Biológia írásbeli érettségi május 14. (kedd) 800
Osztályozó vizsgákra jelentkezés hat.ideje: május 15. (szerda)
Esti tagozat tömbösítési napja május 15. (szerda)
Informatika középszintű írásbeli érettségi május 16. (csütörtök) 800
Ének-zene, művészettörténet középszintű írásbeli érettségi május 16. (csütörtök) 1400
Kémia írásbeli érettségi május 17. (péntek) 800
Földrajz írásbeli érettségi május 17. (péntek) 1400
Angol pót szintfelmérő a leendő első évfolyamosoknak május 17. (péntek) 1500
Fizika írásbeli érettségi május 20. (hétfő) 800
Vizuális kultúra írásbeli érettségi május 20. (hétfő) 1400
Esti tagozat év végi vizsgaidőszak (írásbeli) május 20-30-ig
Gyereknapi tánc-próbák kezdete május 20. (hétfő) 1430
Francia nyelv írásbeli érettségi május 21. (kedd) 800
"Nulladikos" szülői értekezletek május 21. (kedd) 1730
Spanyol nyelvírásbeli érettségi május 22. (szerda) 800
Mozgóképkultúra és médiaismeret középszintű írásbeli érettségi május 22. (szerda) 1400
Orosz és egyéb nyelvek írásbeli érettségi május 23. (csütörtök) 800
Német szintfelmérő a bejövő évfolyamnak május 23. (csütörtök) 1500
Olasz nyelv írásbeli érettségi május 24. (péntek) 800
"Nulladikos tojásbuli" május 24. (péntek) 1730
SZLÖBK öregdiák találkozó május 24. (péntek) 1530
Szepezdi tavaszi munkák (szülők) május 25. (szombat) 900-1800
Megemlékezés a nemzeti összetartozás napjáról (06.04.)
a KNY, NY-E, NY-F osztályok tematikus plakátjainak leadása
05.28-06.03.
Alapkészségek vizsgálata (10. évf.) május 29. (szerda)