Iskolai élet / Programok a 2019/2020-as tanévben

A 2019/2020 tanév legfontosabb eseményei
Tanítási napok száma: 180 nap (végzősök: 151 nap)
Tanítási hetek száma (bizonyítványba írandó): 36 hét (végzősök: 31 hét)


Augusztus
Szeptember
Október
November
December
Január
Február
Március
Április
Május
Június
Tanítás nélküli munkanapok

Évközi vizsgák




Augusztus
Nemzeti Ünnep augusztus 20.(kedd)  
Javító- és osztályozó vizsgák (írásbeli) augusztus 27.(kedd) 800-1100 Juhász Tamás
Szóbeli javítóvizsga augusztus 28.(csütörtök) 800-1100 Juhász Tamás

Vissza a hónapokhoz



Szeptember
Tanévnyitó ünnepség szeptember 2.(hétfő) 815 Bartha Tiborné, Vargáné Bartha Zsuzsanna
Előadás a kezdő évfolyamosoknak (Szent Lászlóról és Kőbányáról) szeptember 2. (hétfő) 900-1000 Sárkány Péter, Szendrei Péter
Osztályfőnöki órák szeptember 2.(hétfő) 900 - 1300 osztályfőnökök
Projektnap (kirándulás előkészítése) szeptember 3. (kedd) 825 - 1300 osztályfőnökök
Tanulmányi kirándulás szeptember 4-7. osztályfőnökök
Őszi érettségire jelentkezés határideje! szeptember 5.(csütörtök)  
Esti tagozat tömbösítési napja (10. éy 12. évfolyam) szeptember 11 (szerda) Ajler Katalin
Mindennapos testnevelés választás (elektronikus felületen) szeptember 16 (hétfő) 800-2000 Szendrei Péter, Deák Ferenc, Krajnyák Attila
DÖK 6-ok évindító megbeszélés szeptember 17 (kedd) Huszárné Bíbok Erika, Cservák Andrea
Szülői választmány értekezlete szeptember 17.(kedd) 1800 Szendrei Péter
DÖK szekciógyűlések szeptember 18-október 10. Huszárné Bíbok Erika, Cservák Andrea
Szülői értekezletek
(A 11-12. évfolyamnak)
szeptember 19.(csütörtök) 1730 Szendrei Péter, osztályfőnökök
Autómentes nap Kőbányán szeptember 20 (péntek) Deák Ferenc
Honvédelmi sportnap szeptember 20 (péntek) 1200 - 1430 Nagyné Vas Erika
OKTV versenyekre jelentkezés határideje
(a diákok jelentkezéseiket az osztályfőnöküknek adják le!)
szeptember 20.(péntek) Juhász Tamás, osztályfőnökök
Általános iskolás előkészítő foglalkozások szeptember 23 - január 17 Fábián Judit, munkaközösség-vezetők
Esti tagozat tömbösítési napja (9. és 11. évfolyamnak) szeptember 25 (szerda) Ajler Katalin
Szülői értekezletek
(KNY,NYK,9-10. évf.)
szeptember 26. (csütörtök) 1730 Szendrei Péter
Megemlékezés az aradi vértanúkról (10.06.) 10. 01-05. között az osztályfőnöki és/vagy a történelem órákon. szeptember 30 - október 4. között történelem tanárok, osztályfőnökök, Tóth Viktor, Szendrei Péter
A népmese napja: pályázatok, könyvtári játékok, nemzetek meséi szeptember 30 (hétfő) Antalóczy Béláné
A népmese napja: Berecz András Kossuth-díjas előadóművész magyar órája szeptember 30 (hétfő) 1200 - 1300 Antalóczy Béláné

Vissza a hónapokhoz



Október
Irodalmi Kávéház: Schrötter Tibor ('56-os forradalmár) előadása október 1-31 Antalóczy Béláné
könyvtári órák a magyar, osztályfőnöki és informatika óra keretében október 1-31 Antalóczy Béláné, Németh Nikoletta
Esti tagozat tömbösítési napja (10. és 12. évfolyamnak) október 02 (szerda) Ajler Katalin
Megemlékezés a spanyol nyelvű kultúrák napjáról október 7. (hétfő) Sum Viktória
Október-novemberi írásbeli érettségi vizsgák október 11-25 (csak információ: Juhász Tamás)
Lászlós túra (1.) október 12 (szombat) Lobmayerné Malatinszky Gabriella
"Év történészei" - történelem pontverseny 1. forduló: a feladatlap kiadása október 14 Szendrei Péter, Adamis Bence
Esti tagozat tömbösítési napja (9. és 11. évfolyamnak) október 16. (szerda) Ajler Katalin
Diák közgyűlés (DÖK) október 17 (csütörtök)1430 Huszárné Bíbok Erika, Cservák Andrea
Francia szép kiejtési verseny október 17 (csütörtök)1430 Szabolcsi Lili, Kudella Mária
1956-ra emlékezünk (temető látogatás) október 18 (péntek) Szendrei Péter, Teremy Krisztina
Nemzeti ünnep október 23. (kedd)  
Erasmus+ diákcsere program október 24 - 29 Lobmayerné Malatinszky Gabriella, Tóth-Nagy Dóra
Fogadóóra október 24.(csütörtök)
1700-1900
Juhász Tamás
Általános iskolai felvételi meghirdetése október 26 (péntek) Sárkány Péter, Fábián Judit
Őszi szünet október 28 - 31 (hétfő-csütörtök)  
Terepmunka Pilisvörösváron (német nyelvi csoportok) október 28 (hétfő) Jantal-Varga Zoltán

Vissza a hónapokhoz



November
Munkaszüneti nap november 1. (péntek)  
Megemlékezés a nemzeti gyász napjáról (11.04.) november 4 - 8. 11. évfolyam osztályfőnökei, Tóth Viktor, Kocsis Mariann
48. Nemzetközi Sporttalálkozó - Bolzano november 4-8 Deák Ferenc
Az OKTV 1. fordulói november 4 - január 9 Juhász Tamás, munkaközösség-vezetők
Történelem OKTV 1. forduló (pályázatos) november 4 1400 - 1700 Juhász Tamás, Teremy Krisztina
Esti tagozat negyedéves vizsgaidőszak
(Csak írásbeli)
november 4 - 15. Ajler Katalin
Belga diákcsere a 10. E-F csoport tanulóinak (fogadás) november 4 - 8 Tóth Viktor
Olasz diákcsere a 11. B-C csoport tanulóinak (utazás) november 4 - 8 Nagy Katalin
Szülői tájékoztató az általános iskolai felvételiről november 05. (kedd) 1800 Sárkány Péter, Fábián Judit
Földrajz OKTV 1. forduló (pályázatos) november 05. (kedd) Juhász Tamás, Tandory Gábor
"Nyílt nap" ált.iskolásoknak november 06. (szerda) szekcióvezetők, Huszárné Bíbok Erika, Cservák Andrea, Fábián Judit
Informatika II. OKTV 1. forduló november 06. (szerda) 1400 - 1700 Juhász Tamás, Cservák Andrea
Esti tagozat tömbösítési napja (10. és 12. évfolyamnak) november 06. (szerda) Ajler Katalin
"Nyílt nap" ált.iskolásoknak november 07. (csütörtök) szekcióvezetők, Huszárné Bíbok Erika, Cservák Andrea, Fábián Judit
Október-novemberi emelt szintű szóbeli érettségi vizsgák
(Információ: Juhász Tamás)
november 07 - 11-ig.  
"Nyílt nap" ált.iskolásoknak november 11. (hétfő) szekcióvezetők, Huszárné Bíbok Erika, Cservák Andrea, Fábián Judit
Német nyelv I., II. OKTV 1. forduló november 11 (hétfő) 1400 - 1700 Juhász Tamás, Mészáros Edit
"Év történészei" - történelem pontverseny 1. forduló: a feladatlap leadása november 11. (hétfő) Szendrei Péter, Adamis Bence
"Nyílt nap" ált.iskolásoknak november 12. (kedd) szekcióvezetők, Huszárné Bíbok Erika, Cservák Andrea, Fábián Judit
Matematika I. OKTV 1. forduló november 12. (kedd) 1400 - 1900 Juhász Tamás, Failné Sebestyén Ágnes
"Nyílt nap" ált.iskolásoknak november 13. (szerda) szekcióvezetők, Huszárné Bíbok Erika, Cservák Andrea, Fábián Judit
Magyar nyelv OKTV 1. forduló (pályázatos) november 13. (szerda) Juhász Tamás, Nagy Katalin
SZLG DSE őszi közgyűlés november 14 (csütörtök) 1515 - 1630 Nagyné Vas Erika
Fizika I., II. OKTV 1. forduló november 14. (csütörtök) 1400 - 1900 Juhász Tamás, Sárkány Péter
30 Jahre Mauerfall - a Berlini fal leomlásának 30. évfordulójára tervezett előadás, vetélkedő november 15 (péntek) Brückner Judit
Lászlós túra (2., SZLG DSE) november 16. (szombat) Deák Ferenc
Október-novemberi emelt szintű szóbeli érettségi vizsgák
(Információ: Juhász Tamás)
november 18 - 22-ig.  
Kémia I., II. OKTV 1. forduló november 18. (hétfő) 1400 - 1900 Juhász Tamás, Sóskuthyné Kovács Erzsébet
Gólyabál főpróba a díszteremben november 19. (kedd) 1430 Huszárné Bíbok Erika, Cservák Andrea
Francia nyelv I., II. OKTV 1. forduló november 18. (hétfő) 1400 - 1700 Juhász Tamás, Kudella Mária
Esti tagozat tömbösítési napja (9. és 11. évfolyamnak) november 20. (szerda) Ajler Katalin
Informatika I. OKTV 1. forduló november 20. (szerda) 1400 - 1700 Juhász Tamás, Cservák Andrea
Biológia I., II. OKTV 1. forduló november 20. (szerda) 1400 - 1700 Juhász Tamás, Sóskuthyné Kovács Erzsébet
„Gólyabál” a díszteremben november 22. (péntek) 1600 Huszárné Bíbok Erika, Cservák Andrea
Karácsonyi jótékonysági vásár a könyvtárnál november 25-től december 18-ig Antalóczy Béláné
Angol nyelv I., II. OKTV 1. forduló november 25. (hétfő) 1400 - 1700 Juhász Tamás, Huszárné Bíbok Erika
Olasz nyelv I., II. OKTV 1. forduló november 26. (kedd) 1400 - 1700 Juhász Tamás, Müller Ágnes
Bodócs-verseny, (földrajz) írásbeli november 27. (szerda) 1430 - 1530 Tandory Gábor
Spanyol nyelv I., II. OKTV 1. forduló november 27. (szerda) 1400 - 1700 Juhász Tamás, Pap Gábor
English Club november 29. (péntek) 1500 Huszárné Bíbok Erika

Vissza a hónapokhoz



December
Szalagavató bál Tüskecsarnok december 1. (vasárnap) 1800 Szendrei Péter, Bartha Tiborné
Irodalmi Kávéház: "Winter is coming" Trónok harca táblacsoki kvízjáték december 3 - 6-ig. Antalóczy Béláné
Tanítás nélküli munkanap (1) december 2 (hétfő)  
Orosz nyelv OKTV 1. forduló december 2. (hétfő) 1400 - 1700 Juhász Tamás, Szabó Anna
Esti tagozat tömbösítési napja december 4. (szerda) Ajler Katalin
Latin nyelv OKTV 1. forduló december 4. (szerda) 1400 - 1700 Juhász Tamás, Müller Ágnes
Magyar irodalom OKTV 1. forduló december 5. (csütörtök) 1400 - 1700 Juhász Tamás, Nagy Katalin
Kampányt előkészítő DÖK megbeszélés december 5. (csütörtök) 1430 - 1600 Huszárné Bíbok Erika, Cservák Andrea
Estis szalagavató (díszterem) december 5 (csütörtök) 1600 Ajler Katalin
DÖK Mikulás december 5. (csütörtök) 1700 Huszárné Bíbok Erika, Cservák Andrea
Munkanap!
December 24. (kedd) helyett: múzeumi projektnap
december 7. (szombat) Munkaközösség-vezetők, osztályfőnökök
Az OKTV 2. fordulói december 10 - február 26 Juhász Tamás, munkaközösség-vezetők
Esti tagozat tömbösítési napja (9. és 11. évfolyamnak) december 11. (szerda) Ajler Katalin
Általános iskolai matematika verseny (8. évfolyamosoknak, írásbeli) december 12 (csütörtök) 1500 Dezső Ágnes, Fekete Gabriella
Arany Dániel matematika verseny (iskolai forduló) december 12. (csütörtök) 1400 Juhász Tamás
Bodócs-verseny (földrajz, egyéni) szóbeli döntő december 13. (péntek) 1430 Tandory Gábor
Bodócs-verseny (történelem, csapat) szóbeli döntő december 13. (péntek) 1430 Szendrei Péter, Adamis Bence, Lovas Erika
Tanítás nélküli munkanap (2.)
[December 27. (péntek) helyett: munkanap]
december 14. (szombat)  
Kirándulás, adventi vásár (Bécs) december 14. (szombat) Fábián Judit
DÖK sütivásár december 16. (hétfő) Huszárné Bíbok Erika, Cservák Andrea
Karácsonyi "szusi délután" a japán szakkör szervezésében december 16. (hétfő) Németh Nikoletta
Társasjáték délután (Jutnori, Fold it) a koreai szakkör szervezésében december 16. (hétfő) Németh Nikoletta
"Karácsony előtt" diákelőadás díszteremben december 19. (csütörtök) Bartha Tiborné, Kiszely Melinda
Osztályozó vizsgára jelentkezés határideje december 19. (csütörtök) Juhász Tamás
"Karácsony előtt" diákelőadás díszteremben december 20. (péntek) Bartha Tiborné, Kiszely Melinda
Pihenőnap
Szenteste. Munkanap áthelyezés: december 7-re
december 24. (kedd)  
Munkaszüneti nap
Karácsony
december 25. (szerda)  
Munkaszüneti nap
Karácsony
december 26. (csütörtök)  
Téli szünet (12.27-01.02.) december 30 – 2020. január 3. (hétfő–péntek)  

Vissza a hónapokhoz



Január
Peru napja - a spanyol nyelvi munkaközösség projektje január 6 (hétfő) Dr. Juhász Andrea
Osztályozó vizsgák január 6-17-ig. Juhász Tamás
Mozgóképkultúra és médiaismeret OKTV 1. forduló (pályázatos) január 7. (kedd) Juhász Tamás, Papp László
NETFIT állapot és edzettségi vizsgálat január8-tól április 24-ig Deák Ferenc
Esti tagozat tömbösítési napja (10. és 12. évfolyamnak) január 8. (szerda) Ajler Katalin
Tanítás nélküli munkanap (3) január 9 (csütörtök)  
Pályaorientációs nap január 9. (csütörtök) osztályfőnökök
Tanulásmódszertani előadás németeseknek január 9. (csütörtök) Sótiné Izsák Klára
Bolyai matematika csapatverseny január 10. (péntek) 1430 Failné Sebestyén Ágnes
Esti tagozat féléves vizsgaidőszak (Írásbeli) január 13-23-ig Ajler Katalin
Sítábor január 13 - 17 Lissák Bertalan
A félévi osztályzatok lezárása január 17 (péntek) szaktanárok
Kaffee&Kuchen - játékos vetélkedő a német tagozatosaknak január 17 (péntek) 1430 Mészáros Edit
Ált. iskolai felvételi (közös írásbeli) január 18. (szombat) 1000 Juhász Tamás, Szendrei Péter
Filozófia OKTV 1. forduló január 21. (kedd) 1400 Juhász Tamás, Oravecz Barna
A magyar kultúra napja alkalmából könyvtári és műveltségi játék január 22. (szerda) Németh Nikoletta
Esti tagozat tömbösítési napja (9. és 11. évfolyamnak) január 22. (szerda) Ajler Katalin
Általános iskolások pótló felvételije (írásbeli) január 23 (csütörtök) 1400 Fábián Judit
Az első félév vége január 24 (péntek)  
Az érettségi vizsgák tematikájának, előírt anyagainak nyilvánosságra hozása január 24 (péntek) munkaközösség-vezetők
A félévi értesítők kiosztása Jan. 24-31-ig osztályfőnökök
Általános iskolai felvételi dolgozatokba betekintés, értékelő lapok kiadása január 27. (hétfő) 900-1700 Szendrei Péter, Fábián Judit, Nagy Katalin, Failné Sebestyén Ágnes
Esti tagozat féléves vizsgaidőszak (Szóbeli) január 27 - 31-ig. Ajler Katalin
Szülői választmány értekezlete
I. emelet 39. teremben
január 28. (kedd) 1800 Szendrei Péter
Szülői értekezlet (KNY-NY,9-10. évf.) január 30. (csütörtök) 1730 Szendrei Péter, osztályfőnökök

Vissza a hónapokhoz



Február
Rejtvényfejtők világnapja - könyvtári és műveltségi kvíz február 3 (hétfő) Antalóczy Béláné
Esti tagozat tömbösítési napja február 5. (szerda) Ajler Katalin
Szülői értekezlet (11-12. évfolyamon) február 6. (csütörtök) 1730 Szendrei Péter.osztályfőnökök
Diákigazgató választási kampány február 10-13-ig.
hétfő-kedd: 15-18 között
szerda-csütörtök: 8-16 között
Huszárné Bíbok Erika, Cservák Andrea
Kampánytárgyalás kampányoló osztályoknak és a 6OK-nak február 14. (péntek) Huszárné Bíbok Erika, Cservák Andrea
Május-júniusi érettségire jelentkezés határideje február 14. (péntek) JuhászTamás
Középiskolai jelentkezések leadásának határideje február 17. (hétfő) Fábián Judit
Esti tagozat tömbösítési napja (9. és 11. évfolyamnak) február 19. (szerda) Ajler Katalin
Hajós György matem. háziverseny 1. forduló február 20. (csütörtök) 1430 Failné Sebestyén Ágnes
Jótékonysági bál Szepezdért február 22. (szombat) 1830 Bartha Tiborné, Huszárné Bíbok Erika, Pók Tímea, Szendrei Péter
Lászlós túra (3., SZLG DSE) február 23. (vasárnap) Deák Ferenc
Megemlékezés a kommunista diktatúrák áldozatairól (02.25.) február 25. (kedd) 9. évfolyam osztályfőnökei, Tóth Viktor, Kocsis Mariann
SZLG DSE közgyűlés február 27. (csütörtök) 1430 Nagyné Vas Erika
Fogadóóra február 27. (csütörtök) 1700 Borbáth Gábor
"Év tanára / diákja" jelölés február 29.- március 30. Huszárné Bíbok Erika, Cservák Andrea

Vissza a hónapokhoz



Március
Iskolai spanyol szavalóverseny és országos döntő március 2. (szerda) Sum Viktória, Pap Gábor
Rendkívüli tanítási nap:
0-1-2-3. óra után a diákok számára nincs tanítás.
március 4. (szerda)  
Általános iskolások felvételije: rajz készségmérő március 4. (szerda) Balanyi Rita, Pók Tímea
Általános iskolások szóbeli meghallgatása március 4. (szerda)
12:00-18:00
Sárkány Péter, Pappné Wachal Erzsébet, szekcióvezetők
Esti tagozat tömbösítési napja (10. és 12. évfolyamnak) március 4. (szerda) Ajler Katalin
Általános iskolások szóbeli meghallgatása
Tanítás nélküli munkanap (4.)
március 5. (csütörtök)
8:00-18:00
Sárkány Péter, Pappné Wachal Erzsébet, szekcióvezetők
Évközi vizsgák, próbaérettségik március 5. (csütörtök) munkaközösség-vezetők
Magyar nyelv és irodalom évközi írásbeli vizsga (11. évfolyam) március 5. (csütörtök) Nagy Katalin
Történelem évközi írásbeli vizsga (12. évfolyam) március 5. (csütörtök) Teremy Krisztina
Általános iskolások szóbeli meghallgatása
Tanítás nélküli munkanap (5.)
március 6. (péntek)
8:00-18:00
Sárkány Péter, Pappné Wachal Erzsébet, szekcióvezetők
Matematika próbaérettségi (12. évfolyam) március 6. (péntek) Dezső Ágnes, Fekete Gabriella
"DÖK25" rendezvény a diákönkormányzat újjáalakulásának évfordulóján március 6. (péntek) Huszárné Bíbok Erika, Cservák Andrea
Általános iskolai szóbeli meghallgatás március 07. (szombat) Sárkány Péter, Pappné Wachal Erzsébet, szekcióvezetők
Általános iskolások szóbeli meghallgatása március 09. (péntek) Sárkány Péter, Pappné Wachal Erzsébet, szekcióvezetők
Belga diákcsere a 10. E-F csoport tanulóinak (utazás) március 09-13-ig Tóth Viktor
Olasz diákcsere a 11. B-C csoport tanulóinak (fogadás) március 09-13-ig Nagy Katalin
Általános iskolai rajz készségmérő (pótnap) március 10. (kedd) Balanyi Rita, Pók Tímea
Megemlékezés az 1848/49-es forradalom és szabadságharcról március 12. (csütörtök) Szendrei Péter, Teremy Krisztina
Olasz nyelvi fesztivál (Festival d' Italiano) március 13. (péntek) Müller Ágnes
Nemzeti ünnep március 15. (vasárnap)  
Ált. iskolai ideiglenes felvételi jegyzék kifüggesztése március 16. (hétfő)  
Esti tagozat tömbösítési napja március 18. (szerda) Ajler Katalin
Kenguru matematika verseny március 19. (csütörtök) 1015 Nagyné Pálmay Piroska
Irodalmi Kávéház - Slam Poetry a Költészet világnapja alkalmából március 20. (péntek) Antalóczy Béláné
Lászlós túra (4.) március 21. (szombat) Lobmayerné Malatinszky Gabriella
Esti tagozat háromnegyed éves vizsgaidős (Írásbeli) március 23- április 3. Ajler Katalin
Koreai szónokverseny március 23. (szerda) Németh Nikoletta
Ki tud többet…? (UNESCO-verseny)
a díszteremben
március 26. (csütörtök) 1430 Tandory Gábor
Színházak világnapja - beszélgetés Csomós Mari Prima Primissima díjas színművésszel március 2. (péntek) Antalóczy Béláné
Osztályozó vizsgára jelentkezés határideje a végzős évfolyamon március 31. (kedd) Juhász Tamás

Vissza a hónapokhoz



Április
A Kiszengek (a koreai gésák) életéről előadás a koreai szakkör szervezésében április 1. (szerda) Németh Nikoletta
Országos spanyol szavalóverseny április 1. (szerda) Sum Viktória, Pap Gábor
DÖK szekciógyűlések április 1-16 Huszárné Bíbok Erika, Cservák Andrea
Esti tagozat tömbösítési napja (10. és 12. évfolyamnak) április 1. (szerda) Ajler Katalin
Teapub április 2. (csütörtök) Huszárné Bíbok Erika
Esti tagozat végzős évfolyamnak év végi vizsgái április 3-25-ig. Ajler Katalin
Hajós György matematika verseny szóbeli fordulója április 3. (péntek) 1230 Failné Sebestyén Ágnes
UNESCO műsorok főpróbája április 06. (hétfő) 1430 Huszárné Bíbok Erika, Cservák Andrea
Költészet napi irodalmi programok; iskolai versmondó verseny április 07. (kedd) Antalóczy Béláné, Nagy Katalin
UNESCO-műsorok április 08. (szerda) 1430 Huszárné Bíbok Erika, Cservák Andrea
Tavaszi szünet április 09 (csütörtök)  
Munkaszüneti nap április 10. (péntek)  
Munkaszüneti nap április 13. (hétfő)  
Tavaszi szünet április 14 (kedd)  
Tavaszi szünet utáni első tanítási nap április 15. (szerda)  
"Év tanára / diákja" szavazás április 16. (csütörtök Huszárné Bíbok Erika, Cservák Andrea
Megemlékezés a holocaust áldozatairól (04.16.)
a 10. évfolyamosok tematikus plakátjainak leadása
április 9-15. 10. évfolyam osztályfőnökei, Tóth Viktor, Kocsis Mariann
Lászlós túra (5., SZLG DSE)
Mindennapos testnevelés keretében is látogatható. (Vízitúra a Dunakanyarban.)
április 19. (szombat) Deák Ferenc
A Föld napja április 22. (szerda) Tandory Gábor
Esti tagozat tömbösítési napja (9. és 11. évfolyamnak) április 22 (szerda) Ajler Katalin
Diákparlament, DÖK tisztújító közgyűlés április 23. (csütörtök) 1430 Huszárné Bíbok Erika, Cservák Andrea
Irodalmi Kávéház - szerzői jogok világnapján "Diákjaink írták" kötet szerkesztése április 23. (csütörtök) Antalóczy Béláné
Végzősök utolsó tanítási napja április 29. (szerda)  
Ballagás az esti tagozaton április 29. (szerda) 1800 Ajler Katalin
Ballagás
1105-ig tanítás, utána osztályfőnöki órák keretében felkészülés a ballagásra
április 30. (csütörtök) 1600 Szendrei Péter, Bartha Tiborné, Both Attila

Vissza a hónapokhoz



Május
Munkaszüneti nap május 1. (szerda)  
Magyar írásbeli érettségi
Tanítás nélküli munkanap (6.)
május 4. (hétfő)  
Biológia-kémia évközi vizsga május 4. (hétfő) Lobmayerné Malatinszky Gabriella, Kuruczné Horváth Gabriella
Matematika évközi vizsga május 4. (hétfő) Failné Sebestyén Ágnes
magyar nyelv és irodalom szóbeli évközi vizsga (11. évfolyam) május 4. (hétfő) Nagy Katalin
Matematika írásbeli érettségi
Tanítás 5x40’ óra: 1200-1600
május 5. (kedd)  
Biológia-kémia évközi vizsga május 5. (kedd) Lobmayerné Malatinszky Gabriella, Kuruczné Horváth Gabriella
Történelem írásbeli érettségi
Tanítás 5x40’ óra: 1200-1600
május 6. (szerda)  
Esti tagozat tömbösítési napja (10. évfolyamnak) május 6. (szerda) Ajler Katalin
Angol nyelv írásbeli érettségi
Tanítás 5x40’ óra: 1300-1700
május 7. (csütörtök)  
Német nyelv írásbeli érettségi május 8. (péntek) 800  
Angol szintfelmérő a leendő első évfolyamosoknak május 8. (péntek) 1500 Huszárné Bíbok Erika
Supikon szónokverseny - a japán szakkör szervezésében május 8. (péntek) Németh Nikoletta
Lászlós túra (6.)
Mindennapos testnevelés keretében is látogatható.
május 9. (szombat) Lobmayerné Malatinszky Gabriella
Kémia írásbeli érettségi május 12. (kedd) 800  
Földrajz írásbeli érettségi május 12. (kedd) 800  
Osztályozó vizsgákra jelentkezés hat.ideje: május 13. (szerda) Juhász Tamás
Biológia írásbeli érettségi május 13. (szerda) 800  
Társadalomismeret írásbeli érettségi (csak középszinten) május 13. (szerda) 1400  
Esti tagozat tömbösítési napja (9. és 11. évfolyamnak) május 13. (szerda) Ajler Katalin
Informatika emelt szintű írásbeli érettségi május 15. (péntek) 800  
Ének-zene, művészettörténet középszintű írásbeli érettségi május 15. (péntek) 1400  
Angol pót szintfelmérő a leendő első évfolyamosoknak május 15. (péntek) 1500 Huszárné Bíbok Erika
Informatika középszintű írásbeli érettségi május 18. (hétfő) 800  
Latin nyelv írásbeli érettségi május 18. (hétfő) 1400  
Esti tagozat év végi vizsgaidőszak (írásbeli) május 18-30-ig Ajler Katalin
Fizika írásbeli érettségi május 19. (kedd) 800  
Vizuális kultúra írásbeli érettségi május 19. (kedd) 1400  
"Nulladikos" szülői értekezletek május 19. (kedd) 1700 Szendrei Péter, Wachal Erzsébet
Francia nyelv írásbeli érettségi május 20. (szerda) 800  
Filozófia írásbeli érettségi (csak emelt szinten) május 20. (szerda) 1400  
Spanyol nyelvírásbeli érettségi május 21. (csütörtök) 800  
Mozgóképkultúra és médiaismeret középszintű írásbeli érettségi május 21. (csütörtök) 1400  
Német szintfelmérő a bejövő évfolyamnak május 21. (csütörtök) 1500 Mészáros Edit
"Nulladikos tojásbuli" május 21. (csütörtök) 1600 Huszárné Bíbok Erika, Cservák Andrea
Orosz és egyéb nyelvek írásbeli érettségi május 22. (péntek) 800  
Szepezdi tavaszi munkák (szülők) május 23. (szombat) 900-1800 Szendrei Péter
Olasz nyelv írásbeli érettségi május 25. (hétfő) 800  
Alapkészségek vizsgálata (10. évf.) május 27. (szerda) Juhász Tamás
SZLÖBK öregdiák találkozó május 29. (péntek) 1530 Szendrei Péter
Szepezdi tavaszi munkák (tanárok) május 30 (szombat) 930-1800 Szendrei Péter

Vissza a hónapokhoz



Június
Kimcs (koreai erjesztett káposzta) készítése a koreai szakkör tagjaival június.01-05. Németh Nikoletta
Esti tagozat év végi vizsgaidőszak (szóbeli) június 1-6-ig Ajler Katalin
Emelt szintű szóbeli érettségi vizsgák június 3-11-ig.  
Megemlékezés a nemzeti összetartozás napjáról (06.04.)
a KNY, NY-E, NY-F osztályok tematikus plakátjainak leadása
június 4. (csütörtök) NY évfolyam osztályfőnökei, Tóth Viktor, Kocsis Mariann
Irodalmi Kávéház - A természetvédelmi világnap alkalmából természetes szépítőszerek készítése június 5. (péntek) Antalóczy Béláné, Németh Nikoletta
Jótékonysági sportnap Szepezdért és az SZLG DSE-ért június 6. (szombat) 1400-1700 Nagy Szilvia
Munkaszüneti nap
Pünkösd
június 8 (hétfő)  
Év végi jegyek lezárása június 11 (csütörtök)  
3 tanítási óra és előadások június 12. (péntek) 825-1105 Szendrei Péter
Gyereknapi műsor
Helyszín: KKKK (Pataky Művelődési Központ)
június 12. (péntek) 1130-1230 Huszárné Bíbok Erika
Pedagógus nap június 12. (péntek) 1300 Szülői szervezet elnöke
Utolsó tanítási nap június 15. (hétfő)
Osztályozó konferenciák
Tanítás nélküli munkanap (7.)
június 15. (hétfő) 800 Juhász Tamás
Középszintű szóbeli érettségi vizsgák június 16-19. (kedd-péntek) Juhász Tamás
Tanévzáró, bizonyítványosztás június 22. (hétfő) 815 Szendrei Péter, Wachal Erzsébet, Nagy Katalin, Bartha Tiborné
Középszintű szóbeli érettségi vizsga június 22-25. (hétfő-csütörtök) Juhász Tamás
Felvett ált. isk.-sok beiratkozása: június 23. (kedd) 8001600 Szendrei Péter, Fábián Judit

Vissza a hónapokhoz



TANÍTÁS NÉLKÜLI MUNKANAPOK:
1.: 2019.12.02 (hétfő) továbbképzések
2.: 2019.12.14 (szombat) továbbképzések
3.: 2020.01.09 (csütörtök) pályaorientációs nap
4.: 2020.03.05 (csütörtök) általános iskolai szóbeli meghallgatás + évközi vizsgák
5.: 2019.03.06 (péntek) általános iskolai szóbeli meghallgatás + évközi vizsgák
6.: 2019.05.04 (hétfő) magyar írásbeli érettségi
7.: 2019.06.15 (hétfő) osztályozó értekezletek.

Vissza a hónapokhoz


Évközi vizsgák (2008/2009-től szervezzük ebben a formában):
  A B,C,D E F
NYK olasz nyelv   angol nyelv angol nyelv
9. nyelvi kompetencia angol nyelv biol.-kém. sz.tech., töm.k.
10. matematika matematika matematika matematika
11. magyar +célnyelvi vizsga magyar  + német nyelvi (emelt) próbaér. (11.D) magyar magyar
12. történelem történelem történelem történelem
Előrehozott érettségi nem menti fel a tanulót az évközi vizsga alól!

Vissza a hónapokhoz